Watch Series
Sensacyjny (449)
Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Blind Side (2009) HD

The Blind Side (2009) HD

Based on the extraordinary true storyNov. 20, 2009 (USA)129 Min.PG-13
Your rating: 9
9.5 2 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Sandra Bullock isLeigh Anne Tuohy
Leigh Anne Tuohy
Quinton Aaron isMichael Oher
Michael Oher
Kathy Bates isMiss Sue
Miss Sue
Tim McGraw isSean Tuohy
Sean Tuohy
Jae Head isS.J. Tuohy
S.J. Tuohy
Lily Collins isCollins Tuohy
Collins Tuohy
Ray McKinnon isCoach Burt Cotton
Coach Burt Cotton
Kim Dickens isMrs. Boswell
Mrs. Boswell
Adriane Lenox isDenise Oher
Denise Oher
Catherine Dyer isMrs. Smith
Mrs. Smith

Pershkrimi

Historia e Majkell Oherit, një djalë i tramautizuar dhe i pastrehë i cili bëhet një lojtar “All American  Football” dhe raundi i parë i NFL-së me ndihmen e një gruaje të dashur dhe familjes së tij.

Loading...
Titulli origjinalThe Blind Side
Vleresimi IMDb7.7 236,443 votes
Vleresimi TMDb7.2 1379 votes
Loading...