Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Defiance (2008) HD

Defiance (2008) HD

Freedom begins with an act of defiance!Dec. 31, 2008 (USA)137 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Edward Zwick
Director

Aktoret

Daniel Craig isTuvia Bielski
Tuvia Bielski
Liev Schreiber isZus Bielski
Zus Bielski
Jamie Bell isAsael Bielski
Asael Bielski
Alexa Davalos isLilka Ticktin
Lilka Ticktin
Allan Corduner isShimon Haretz
Shimon Haretz
Mark Feuerstein isIsaac Malbin
Isaac Malbin
Tomas Arana isBen Zion Gulkowitz
Ben Zion Gulkowitz
Jodhi May isTamara Skidelsky
Tamara Skidelsky
Kate Fahy isRiva Reich
Riva Reich
Iddo Goldberg isYitzhak Shulman
Yitzhak Shulman

Pershkrimi

Vëllezërit hebre të pushtuar nga nazistët e Evropës Lindore shpëtojnë duke ikur në pyjet Bjelloruse, ku ata bashkohen me luftëtarët e rezistencës ruse dhe përpiqen për të ndërtuar një fshat në mënyrë për të mbrojtur veten dhe rreth 1000 hebrenj që nuk munden të luftojnë.

Loading...
Titulli origjinalDefiance
Vleresimi IMDb7.2 121,279 votes
Vleresimi TMDb6.6 485 votes
Loading...