Ariel Rebel - Behind Las Vegas (20 March 2018)
20-03-2018 – Vinayagar – Episode-130
Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
How to Train Your Dragon (2010) HD

How to Train Your Dragon (2010) HD

One adventure will change two worldsMar. 05, 2010 (USA)98 Min.PG
Your rating: 0
9.8 5 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Dean DeBlois
Director

Aktoret

Jay Baruchel isHiccup Horrendous Haddock III (voice)
Hiccup Horrendous Haddock III (voice)
Gerard Butler isStoick (voice)
Stoick (voice)
Craig Ferguson isGobber (voice)
Gobber (voice)
America Ferrera isAstrid Hofferson (voice)
Astrid Hofferson (voice)
Jonah Hill isSnotlout Jorgenson (voice)
Snotlout Jorgenson (voice)
Christopher Mintz-Plasse isFishlegs Ingerman (voice)
Fishlegs Ingerman (voice)
T.J. Miller isTuffnut Thorston (voice)
Tuffnut Thorston (voice)
Kristen Wiig isRuffnut Thorston (voice)
Ruffnut Thorston (voice)
Philip McGrade isStarkard (voice)
Starkard (voice)

Pershkrimi

Si biri i një udhëheqësi Viking në majë të burrërisë, Hiccup Horrendous Haddock III përballet me një rit të kalimit: ai duhet të vrasë një dragua për të provuar luftëtarin e tij. Por pas rrëzimit të një dragoi të frikësuar, ai e kupton se ai nuk dëshiron ta shkatërrojë atë, dhe në vend të kësaj, të shoqërohet me bishën – të cilën ai e quan pa dhëmbë – për hidhërimin e babait të tij luftarak.

Loading...
Titulli origjinalHow to Train Your Dragon
Vleresimi IMDb8.1 545,011 votes
Vleresimi TMDb7.6 4573 votes
Loading...