Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Planet 51 (2009) HD

Planet 51 (2009) HD

Something strange is coming to their planet...Us!Nov. 19, 2009 (USA)91 Min.PG
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Jorge Blanco
Director

Aktoret

Dwayne Johnson isCapt. Charles '
Capt. Charles '
Seann William Scott isSkiff (voice)
Skiff (voice)
Jessica Biel isNeera (voice)
Neera (voice)
Justin Long isLem (voice)
Lem (voice)
Gary Oldman isGeneral Grawl (voice)
General Grawl (voice)
John Cleese isProfessor Kipple (voice)
Professor Kipple (voice)
Freddie Benedict isEckle (voice)
Eckle (voice)
Alan Marriott isGlar (voice)
Glar (voice)
Mathew Horne isSoldier Vesklin (voice)
Soldier Vesklin (voice)
James Corden isSoldier Vernkot (voice)
Soldier Vernkot (voice)

Pershkrimi

Kur astronauti i Tokës, kapiku Chuck Baker, arrin në Planet 51 – një botë që ja kujton periferinë amerikane rreth vitit 1950 – ai përpiqet të shmangë kapjen, rimarrjen e anijes kozmike të tij dhe mundohet ta bëjë atë një shtëpi të sigurt, të gjitha me ndihmën e një qenie të vogël të gjelbër.

Loading...
Titulli origjinalPlanet 51
Vleresimi IMDb6.1 43,897 votes
Vleresimi TMDb5.6 583 votes
Loading...