Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Pride & Prejudice (2005) HD

Pride & Prejudice (2005) HD

A romance ahead of its time.Sep. 16, 2005 (France, UK, USA)128 Min.PG
Your rating: 0
1 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Joe Wright
Director

Aktoret

Keira Knightley isElizabeth Bennet
Elizabeth Bennet
Rosamund Pike isJane Bennet
Jane Bennet
Simon Woods isMr. Bingley
Mr. Bingley
Brenda Blethyn isMrs. Bennet
Mrs. Bennet
Jena Malone isLydia Bennet
Lydia Bennet
Rupert Friend isMr. Wickham
Mr. Wickham
Judi Dench isLady Catherine de Bourg
Lady Catherine de Bourg
Carey Mulligan isKitty Bennet
Kitty Bennet

Pershkrimi

Shkëndijat fluturojnë kur Elizabeta Bennet takon, të pasurin, dhe krenarin z. Darsi. Por zoti Darsi me gjysmë zemre e gjen veten duke rënë në dashuri me një grua nën klasën e tij. Ç’ë çdo kush mund të kapërcej krenarinë dhe paragjykimet e tyre?

Loading...
Titulli origjinalPride & Prejudice
Vleresimi IMDb7.8 203,438 votes
Vleresimi TMDb7.6 1033 votes
Loading...