Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Sanctum (2011) HD

Sanctum (2011) HD

The only way out is down.Feb. 03, 2011 (USA)108 Min.R
Your rating: 10
10 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Pershkrimi

Ky film i bazuar në ngjarje të vërtet ndjek një ekip zhytësish shpellash nënujore në një ekspeditë të pabesë në sistemin më të madh, më të bukur dhe më pak të aksesueshëm shpellor në Tokë. Kur një stuhi tropikale i detyron ata të hyjnë thellë në shpellat, ata duhet të luftojnë me ujin përvlues, terrenin vdekjeprurës dhe panikun duke kërcyer për një rrugë të panjohur të ikjes në det. Diverti Master Frank McGuire (Richard Roxburgh) ka eksploruar Shpella Esa-ala të Paqësorit Jugor për muaj të tërë. Por kur dalja e tij është prerë në një përmbytje të shpejtë, ekipi i Frank-it, përfshirë djalin 17-vjeçar Josh (Rhys Wakefield) dhe financierin Carl Hurley (Ioan Gruffudd), janë të detyruar të ndryshojnë rrënjësisht planet. Me furnizime në rënie, ekuipazhi duhet të lundrojë në një labirint nënujor për ta bërë atë. Së shpejti, ata përballen me pyetjen e pashmangshme: A mund të mbijetojnë ose a do të zihen përgjithmonë?

Loading...
Titulli origjinalSanctum
Vleresimi IMDb5.9 49,386 votes
Vleresimi TMDb5.7 369 votes
Loading...