Bitva za Sevastopol netu
Download Movie
Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Saving Private Ryan (1998) HD

Saving Private Ryan (1998) HD

The mission is a man.Jul. 24, 1998 (USA)169 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Tom Hanks isCaptain John H. Miller
Captain John H. Miller
Tom Sizemore isTechnical Sergeant Michael Horvath
Technical Sergeant Michael Horvath
Dennis Farina isLieutenant Colonel Walter Anderson
Lieutenant Colonel Walter Anderson
Max Martini isCorporal Henderson
Corporal Henderson
Joerg Stadler isSteamboat Willie
Steamboat Willie
Harve Presnell isGeneral George C. Marshall
General George C. Marshall
Matt Damon isPrivate James Francis Ryan
Private James Francis Ryan
Edward Burns isPrivate Richard Reiben
Private Richard Reiben
Barry Pepper isPrivate Daniel Jackson
Private Daniel Jackson
Vin Diesel isPrivate Adrian Caparzo
Private Adrian Caparzo

Pershkrimi

Një histori e bazuar në një ngjarje të vërtetë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Një grup i vogël ushtarësh me në krye kapitenin e tyre do të nisen me një mison, të gjejnë dhe të marrin me vete ushtarin Rajan, vëllezërit e të cilit ishin vrarë të gjithë në luftë.

Loading...
Titulli origjinalSaving Private Ryan
Vleresimi IMDb8.6 940,788 votes
Vleresimi TMDb7.8 4230 votes
Loading...