Ник Харран
Майк Фогель
Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Shrek Forever After (2010) HD

Shrek Forever After (2010) HD

It ain't Ogre... Til it's OgreMay. 16, 2010 (USA)93 Min.PG
Your rating: 10
7 3 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Mike Myers isShrek (voice)
Shrek (voice)
Eddie Murphy isDonkey (voice)
Donkey (voice)
Cameron Diaz isPrincess Fiona (voice)
Princess Fiona (voice)
Antonio Banderas isPuss in Boots (voice)
Puss in Boots (voice)
Julie Andrews isQueen (voice)
Queen (voice)
Jon Hamm isBrogan (voice)
Brogan (voice)
John Cleese isKing (voice)
King (voice)
Craig Robinson isCookie (voice)
Cookie (voice)
Walt Dohrn isRumpelstiltskin / Priest / Krekraw Ogre (voice)
Rumpelstiltskin / Priest / Krekraw Ogre (voice)
Jane Lynch isGretched (voice)
Gretched (voice)

Pershkrimi

Përpara se Shreku dhe Gomari të shpëtonin Princeshën Fiona në filmin e parë Mbreti Harold dhe Mbretëresha Lillia – të dëshpëruar për të hequrmallkimin e vajzës së tyre takohen me Rumpelstiltskin i cili dëshiron të bëhet mbret , në shkëmbim për të ndihmuar ata. Por, para se marrëveshja të nënshkruhet Harold dhe Lillian moren vesh se Fiona ka shpëtuar.

Loading...
Titulli origjinalShrek Forever After
Vleresimi IMDb6.3 152,303 votes
Vleresimi TMDb6 2180 votes
Loading...