Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Admiral (2014) HD

The Admiral (2014) HD

12 ships against a fleet of 330.Jul. 30, 2014 (South Korea)126 Min.NOT RATED
Your rating: 0
5.5 2 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Kim Han-min
Director

Aktoret

Choi Min-sik isAdmiral Yi Sun-Shin
Admiral Yi Sun-Shin
Kim Myung-gon isCommander Todo
Commander Todo
Ryu Seung-ryong isGeneral Kurushima
General Kurushima
Jin Goo isIm Jun-yeong
Im Jun-yeong
Ku Jin isLim Jun-young
Lim Jun-young
Lee Seung-joon isCaptain Ahn Wi
Captain Ahn Wi
Go Kyung-pyo isOh Duk-yi
Oh Duk-yi
Lee Jung-hyun isMrs. Jeong
Mrs. Jeong

Pershkrimi

Në ngushticën “Rrymat e Zhurmshme”, strategu mjeshtëror, Admiral Ji dhe 12 anijet e tij të luftës dalin kundër flotës së armikut prej 300 anijesh, dhe arrijnë fitoren më të pabesueshme të historisë.

Loading...
Titulli origjinal명량
Vleresimi IMDb7.2 6,754 votes
Vleresimi TMDb6.9 54 votes
Loading...