Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Artist (2011) HD

The Artist (2011) HD

A Breath Of Fresh Vintage AirMay. 15, 2011 (USA)100 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Jean Dujardin isGeorge Valentin
George Valentin
Bérénice Bejo isPeppy Miller
Peppy Miller
John Goodman isAl Zimmer
Al Zimmer
Missi Pyle isConstance
Constance
Ed Lauter isPeppy'
Peppy'
Joel Murray isPoliceman Fire
Policeman Fire

Pershkrimi

Si nje aktor i filmave pa ze, George Valentin mendon se ardhja e teknologjive te reja me video dhe audio do ta zbeh rolin e tij duke e harruar. Ai bashkpunon me Pepy Miller, nje kercimtare e re energjike per tu rikthyer serisht ne skene…

Loading...
Titulli origjinalThe Artist
Vleresimi IMDb7.9 199,658 votes
Vleresimi TMDb7.3 921 votes
Loading...