Yek Number
18+ Compulsion 2018 UNCENSORED Movies 720p BluRay x264 Uncut Full Movie
Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Victoria & Abdul (2017) HD

Victoria & Abdul (2017) HD

Sep. 14, 2017 (USA)112 Min.PG-13
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Judi Dench isQueen Victoria
Queen Victoria
Ali Fazal isAbdul Karim
Abdul Karim
Michael Gambon isLord Salisbury
Lord Salisbury
Adeel Akhtar isMohammed
Mohammed
Julian Wadham isAlick Yorke
Alick Yorke
Olivia Williams isBaroness Churchill
Baroness Churchill
Fenella Woolgar isMiss Phipps
Miss Phipps
Jonathan Harden isKaiser Wilhelm II
Kaiser Wilhelm II
Paul Higgins isDr. James Reid
Dr. James Reid

Pershkrimi

Mbretëresha Viktoria krijon një marrëdhënie të ngrohtë dhe aleancë të fortë me një nëpunës të ri indian me emrin Abdul Karim. Ndërsa miqësia e tyre thellohet, mbretëresha fillon ta shohë botën me sytë e gëzimit, që e kishte humbur prej kohësh…

Loading...
Titulli origjinalVictoria & Abdul
Vleresimi IMDb6.8 7,712 votes
Vleresimi TMDb6.8 101 votes
Loading...